East Telecom yangi loyihalar va rivojlanayotgan kompaniyalar uchun rivojlanishning hal qiluvchi omili bo'lgan ma'lumotlar markazi xizmatlariga ortib borayotgan talabni qondira oladi.
East Telecom ma'lumotlar markazi alohida to'rt qavatli binoda qurilgan, sovutish va xavfsizlik tizimlariga ega bo'lgan bir nechta texnik binolardan iborat bo'ladi. Bizning yangi ob'ektimiz har qanday tabiiy ofatlardan himoya qilish bilan jihozlangan bo'ladi.
Biz allaqachon asosiy qurilish ishlarini boshladik va yaqin kelajakda kelajakdagi ob'ekt uchun poydevor qo'yiladi. Loyiha jadvaliga ko'ra, qurilishning birinchi qismi 2024 yilning 2-choragida yakunlanadi, shundan so'ng obyekt foydalanishga topshiriladi.
Kompaniyamiz an'anaviy telekommunikatsiya operatoridan raqamli transformatsiya kompaniyasiga o'tish orqali biznes xizmatlarini o'zgartirishni boshladi. Ma'lumotlar markazi yaratish bu yo'nalishda katta qadamdir.

The construction of a new Data Center has begun in Tashkent.
East Telecom will be able to meet the growing demand for Data Center services, which is a decisive factor in the development of new projects and developing companies.
The East Telecom Data Center is being built in a separate four-story building and will consist of several technical rooms with cooling and security systems. Our new facility will be equipped with protection against any natural disasters.
We have already started the main construction work, and soon the foundation of the future facility will be laid. According to the project schedule, the first part of the construction will be completed in the 2nd quarter of 2024, after which the facility will be put into operation.
Our company has begun the transformation of business services by transitioning from a traditional telecommunications operator to a company focused on digital transformation. The creation of our own Data Center is a big step in this direction."