East Telecom kompaniyasi Zarafshon shahrida o‘zining 14-filialini ochgani haqida mamnuniyat bilan xabar beradi
East Telecom kompaniyasining Zarafshon shahridagi 14-filiali ochilishi muhim voqealardan biri bo‘lib, bu shaharning rivojlanishiga katta hissa qo‘shgan qadamlardan biriga aylandi.
Tantanali ochilish marosimi 9 sentyabr kuni Navoiy viloyatining Zarafshon shahrida bo‘lib o‘tdi. Uzunligi 240 km bo‘lgan optik tolali magistral tarmoq qurilishi 2023 yil oktyabrda boshlanib, 2024 yilning mart oyida yakunlangan edi. Kelgusi rejalarimizda Uchquduq shahrigacha magistral optik tolali tarmoq qurish loyihasi ham mavjud.
Tantanali ochilish marosimida Zarafshon shahri hokimi Nazirbek Raxmonov ishtirok etdi. Shuningdek, tadbirda East Telecom kompaniyasining bosh direktori Kim Sungmin, marketing bo‘yicha direktor Mina Park, tijorat ishlari bo‘yicha direktor Guli Nazarova, shuningdek, hududiy bo‘limlar rahbarlari: Shuhrat Klichev, Sherzod Rustamov va Aziz Halikov ishtirok etdilar.
East Telecom — O‘zbekistondagi yetakchi telekommunikatsiya va internet xizmatlari provayderlaridan biri bo'lib, kompaniyaga 2003 yilda asos solingan. East Telecom Janubiy Koreyaning eng yirik integratsiyalashgan telekommunikatsiya xizmatlari provayderi bo‘lgan Korean Telecom kompaniyasining shoʻba korxonasidir. Bugungi kunda kompaniyamizda 700 dan ortiq mutaxassislardan iborat jamoa faoliyat yuritib, umumiy uzunligi 2600 km dan oshiq bo‘lgan umummilliy magistral tarmoq va O‘zbekistonning har bir hududida filiallari mavjud.

East Telecom is pleased to announce the opening of its 14th branch in the city of Zarafshan
The long-awaited opening of the 14th East Telecom branch in Zarafshan has taken place. This event marks an important step in the development of the city.
The grand opening was held on September 9 in Zarafshan, Navoi Region. It was preceded by the construction of a 240 km fiber-optic trunk line, which began in October 2023 and was completed in March 2024. Future plans include the construction of a fiber-optic trunk line to the city of Uchkuduk.
The opening ceremony was attended by the mayor (khokim) of Zarafshan, Nazirbek Rahmanov. Also in attendance were East Telecom's CEO, Mr. Kim Sungmin, Marketing Director, Mrs. Mina Park, Commercial Director, Guli Nazarova, and regional office heads: Shukhrat Klichev, Sherzod Rustamov, and Aziz Khalikov.
East Telecom is one of the leading providers of telecommunications services and internet in Uzbekistan. The company was founded in 2003. East Telecom is a subsidiary of Korean Telecom, the largest provider of integrated telecommunications services in South Korea.
Today, our company has a staff of more than 700 specialists, a national backbone network stretching over 2,600 km, and branches in every region of Uzbekistan.