"East Telecom ma'lumotlar markazi qurilishi yangi ko’lamda"
Hamkorlarimiz va mijozlarimiz ma'lumotlarini ishonchli va xavfsiz saqlashni ta'minlaydigan zamonaviy ma'lumotlar markazi qurilishi davom etmoqda.
Avval xabar qilinganidek, qurilish 2023-yil mart oyida boshlangan qurilish, hozirgi vaqtda ikkinchi qavat karkas ishlari bosqichida. Grunt qatlamini almashtirish ishlari yakunlandi va uning sinov natijalari eng maqbul tarkibni ko'rsatdi, davlat idoralari va boshqa manfaatdor tomonlardan maqulandi.
Biz yuqori sifat standartlariga rioya qilamiz va ma'lumotlar markazining maksimal ishonchliligi va xavfsizligini ta'minlash uchun faqat zamonaviy texnologiyalar va materiallardan foydalanamiz.
Eslatib o'tamiz, may oyida poydevorni betonlashtirish bo'yicha ramka ishlari muvaffaqiyatli yakunlandi va iyun oyida ramka pollari va birinchi qavat ustunlarini quyish ishlari boshlandi. Jadvalga ko'ra, 2023 yil iyul oyi oxirida ikkinchi qavatning pollarini o'rnatish ishlari boshlanadi.
Shu bilan birga, East Telecom optik kabelni Markaziy ofisdan va Toshkentdagi bir nechta tarqatish markazlaridan keladigan ma'lumotlar markaziga ulashga tayyorlanmoqda.
Yangi ma'lumotlar markazi mijozlarimizning eng yuqori talablariga javob beradi va O'zbekiston IT infratuzilmasining muhim elementiga aylanadi.

The construction of a modern Data Center continues, which will ensure reliable and secure data storage for our partners and clients.
As previously reported, construction began in March 2023 and is currently at the stage of frame works on the second floor level. The work on soil replacement has been completed, and the results of its testing have shown the most optimal composition, satisfying state institutions and other interested parties.
We adhere to high quality standards and use only modern technologies and materials to provide maximum reliability and security for our Data Center.
Recall that in May, the frame works for pouring the foundation were successfully completed, and in June, work began on the frame works for the floor slabs and pouring the columns of the first floor. According to the schedule, at the end of July 2023, work will begin on the installation of the second-floor slabs.
At the same time, East Telecom is preparing to connect the optical cable to the Data Center, which will come from the central office and several distribution points in Tashkent.
The new Data Center will meet the highest requirements of our clients and become an important element of Uzbekistan's IT infrastructure.